دفتر امور اجتماعي و فرهنگي
شماره خبر: 67519
تاریخ انتشار: 1397/03/19 12:06
دیدار مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس با خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)در ماه ضیافت الهی و در راستای اجرای طرح مفتاح‌الجنه بتول معلم مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری فارس به همراه مدیرکل اوقاف و امور خیریه ، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) رئیس آموزش و پرورش ناحیه 4 فارس از منازل 3 مددجوی کمیته امداد امام خمینی بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مدجویان قرار گرفت.

مدیر کل  دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس در این دیدار، هدف از اجرای این طرح را بازدید از منازل مددجویان و پیگیری مسائل و مشکلات آنان اعلام کرد.

بتول معلم  با اشاره به اینکه طرح مفتاح‌الجنه با هدف تمسک به سیره معصومین و فراهم آوردن فرصت لازم برای خیران نیکوکار جهت رسیدگی و کمک به حال نیازمندان تحت حمایت اجرا می‌شود، ایجاد شرایط لازم برای مصاحبت مسؤولان با خانواده‌های نیازمندان و آشنایی هرچه بیشتر مدیران با مشکلات خانواده‌های تحت پوشش را از جمله دیگر اهداف این طرح دانست.

گفتنی است، در این بازدید از نزدیک مشکلات و نیازهای این خانواده ها  مورد بررسی قرار گرفت.و با همکاری و کمک خیرین مشکل مسکنو امکانات ضروری زندگی این مددجویان فراهم گردید .

 

وی با اشاره به سنت حسنه انفاق گفت: اسلام همواره به این سنت تأکید کرده است به نحوی که در قرآن کریم از کلمه انفاق 96 بار یاد شده است.

معلم بر تعلیم و تربیت ، بهداشت و درمان  مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس تأکید کرد و افزود: شما امدادگران باید فرصت های شغلی با سرمایه کم و زودبازده برای مددجویان فراهم آورید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ روزی برسد که همه نیازمندان جامعه با رسیدن به خودکفایی از حمایت و کمک های کمیته امداد بی نیاز شوند و هدف انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای خانواده های تحت پوشش می باشد.

خانم بتول معلم