1- برنامه‌ریزی در راستای شناسایی خصوصیات فرهنگی و اجتماعی استان و ارتقاء سطح شاخص‌های مربوطه.
2-نظارت بر اجرای قوانین، مصوبات دولت، مصوبات شورای اجتماعی کشور و سایر دستورالعملهای ارسالی از سوی وزارت کشور در زمینه‌ امور اجتماعی و فرهنگی استان.
3-برنامه‌ریزی به منظور اتخاذ تصمیمات کاربردی برای کنترل انحرافات، پیشگیری و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی از طریق کارگروه‌ فرهنگی- اجتماعی و ستاد فرهنگی- اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان.
4-نظارت بر انجام امور دبیرخانه‌ای کارگروه ‌اجتماعی استان و سایر دبیرخانه‌های مرتبط.
5- برنامه‌ریزی به منظور افزایش مشارکت اقشار مختلف مردم در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و عام‌المنفعه با استفاده از نظرات صاحب‌نظران و اشخاص مؤثر در حوزه اجتماعی و فرهنگی.
6-برنامه‌ریزی برای اجرای سیاست‌های اجتماعی دولت با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح استان.
7-برنامه‌ریزی در راستای ساده‌سازی و تسهیل روند صدور پروانه فعالیت برای سازمان‌های مردم‌نهاد.
8-برنامه‌ریزی به منظور توانمندسازی سازمانهای مردم‌نهاد استان و تبیین نقش و جایگاه آنها در جامعه، مطابق با قوانین و مقررات با همکاری فرمانداران و واحدهای استانی دستگاه‌های ذیربط.
9-برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه عملیاتی سالانه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان در راستای جهت‌دهی به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و کاهش موازی‌کاری در بین دستگاه‌ها و نظارت بر نحوه اجرای آن.
10نظارت مستمر بر فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد وفق قوانین و مقررات با همکاری واحدهای استانی سازمان‌های ذیربط و فرمانداران.
11-نظارت بر نحوه رسیدگی به‌ گزارش‌ها و درخواست‌ها و شکایت‌های واصله ‌مربوط به ‌سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری مراجع قانونی.
12-برنامه‌ریزی به منظورارتقاء امنیت اجتماعی، فرهنگ عفاف و حجاب، صیانت ازحقوق شهروندی و رضایت عمومی، ارتقاء فرهنگ قانونمداری، با تأکید بر باورها و ارزشهایدینی، قومی و محلی.
13-انجام هماهنگی لازم با دستگاهها و نهادهای فرهنگی متولی به منظور پیشگیری آسیب‌های اجتماعی استان.
14-برنامه‌ریزی برای ارتقاء نشاط اجتماعی، رضایت عمومی و سرمایه اجتماعی از طریق دستگاههای اجرایی و سازمان های مردم‌نهاد در سطح استان.
15-برنامه‌ریزی در جهت غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف به ویژه‌ جوانان و نوجوانان و نظارت بر اقدامات واحدهای استانی دستگاه‌های متولی.
16-بستر سازی و فراهم آوردن زمینه های لازم برای پرورش نیروی جایگزین با تأکید بر مواردی از قبیل انتقال تجربیات، ارایه آموزشهای لازم و مشارکت دادن در انجام امور، ‌تفویض اختیار.
17-شرکت در گردهمایی ها، جلسات داخل و خارج از استان و دوره های آموزشی مرتبط.
18-ارائه خط مشی و سازماندهی فعالیتهای دفتر، هدایت، هماهنگی، نظارت و ارزیابی عملکرد کارکنان تحت سرپرستی.
 

 

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است