تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۱
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس در جلسه رابطین سلامت ادارات استان:
رابطین سلامت نقش اثرگذاری در ارتقای سلامت جامعه ایفا می کنند/ لزوم انعقاد تفاهم نامه سلامت ویژه کارکنان دولت
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس یادآور اینکه پیشرفت یک جامعه باید در کنار توجه به مقوله بهداشت و سلامت افراد جامعه تحقق پیدا کند، افزود: اینجاست که نقش رابطین سلامت پررنگ تر می شود.
رابطین سلامت نقش اثرگذاری در ارتقای سلامت جامعه ایفا می کنند/ لزوم انعقاد تفاهم نامه سلامت ویژه کارکنان دولت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، کیوان نیازی اردکانی، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه رابطین سلامت ادارات استان با اشاره به اینکه  افزایش امید به زندگی در بین افراد ارتباط تنگاتنگی با حوزه سلامت دارد، اضلفه کرد: می توان در این بخش از توان رابطین سلامت بهره برد و اهداف پیش رو را محقق ساخت.
نیازی با بیان اینکه نیروهای سالم می توانند خدمات بیشتری و مطلوب تری به جامعه ارایه دهند، ابراز داشت:  باید در زمینه سلامت کارکنان دولت به گونه ای عمل شود که پیش از پایان دوران خدمت و بازنشستگی گریبان گیر مشکلات سلامت خود نباشند که پس از بازنشستگی شغل دوم آنها مراجعه به پزشک و مقوله درمان خود معطوف شود.
وی با تاکید بر لزوم انعقاد تفاهم نامه سلامت ویژه کارکنان دولت از سوی دانشگاه علوم پزشکی با سایر دستگاههای اجرایی اظهار داشت: باید ضمن اتخاذ تدابیر قانونی در این خصوص و تشکیل پرونده برای تمامی کارکنان دولت، مسئول اجرایی در هر دستگاه تعیین شود و دبیرخانه آن نیز تشکیل شود.
نیازی افزود: در این تفاهم نامه باید یک بخش عمومی شامل مسایل عمومی سلامت دیده شود و بخش اختصاصی که هر دستگاه اجرایی متناسب با شرایط کار باید به شکل تخصصی به موضوع سلامت نیروی انسانی خود بپردازد.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس به اهتمام ویژه و جدی به مسئله سلامت در شهرستان ها اشاره کرد و تاکید کرد: پایش تفاهم نامه و اقدامات از سوی استانداری پی گیری خواهد شد و در جشنواره شهید رجایی امتیازی برای ادارات پیشتاز و موفق در نظر گرفته خواهد شد.
منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
74792